Rototo
Rebranding loga nezávislého hračkárstva
#Identity
#redesign
Na východnom Slovensku, konkrétne v centre mesta Košice, existuje miesto plné zázrakov, kde deti nachádzajú hračky, ktoré prebúdzajú ich fantáziu a sprevádzajú ich po dlhé hodiny hrania. Toto miesto sa volá Hračkárstvo Rototo.
Jeho majiteľ dlho túžil po tom, aby jeho hračkárstvo zažiarilo novým leskom. Cítil, že je čas na zmenu, aby sa jeho hračkárstvo ešte viac zžilo s rozprávkovým duchom a pritiahlo väčšiu pozornosť, a to nielen detí. Rozhodol sa pre redesign loga a vizuálnej komunikácie, no nebol si istý, ako by mal takúto veľkú zmenu spraviť.
Zadanie:
• nezávislé hračkárstvo v srdci Košíc
• redesign loga a úprava vizuálnej identity
• vytvorenie dizajn manuálu spoločnosti
• vytvorenie firemného erbu
Výsledok:
Vtedy vstúpila na scénu naša marketingová agentúra, s jasnou víziou a kreativitou. Počúvali sme jeho rozprávanie, navnímali jeho potrebu a pochopili, že farby a rozprávkový štýl Rotota sú jeho srdcovou záležitosťou. Bolo jasné, že tieto prvky je nevyhnutné zachovať, aby sa deti a ich rodičia naďalej cítili "ako doma".
Projekt nášho kreatívneho dizajnéra očaril - s radosťou sa pustil do náčrtov. Vytvorili sme nový vizuál loga, technicky a esteticky uprataný, ktorý však zachovával pôvodného ducha Rotota. Obchodík sa zameriava na drevené a klasické hračky a celý sa nachádza vo vintage štýle.
Túto jedinečnosť sme mali za potreby odzrkadliť na redesigne. Podaril sa! A ako bonus sme pre hračkárstvo Rototo vytvorili aj krásny erb v dvoch farebných variáciách, aby majiteľ a fanúšikovia obchodíku mohli skrz jeho používanie vyjadriť svoju spolupatričnosť a podporu Rototu.
Keď sme majiteľovi predstavili výsledky našej práce, jeho oči sa zablysli nadšením. Bol potešený, že jeho hračkárstvo bude mať nový vzhľad, ktorý zachováva jedinečnosť jeho obchodíku. A erb? Ten sa stane nielen pečiatkou, ale môže byť aj odznakom na oblečenie, magnetkou či akýmkoľvek hmatateľným symbolom Rotota.
A tak sa zatiaľ skončil náš príbeh o tom, ako sme pomohli Hračkárstvu Rototo nájsť novú tvár, no nezabudnúť na svoje korene.